Reklama
Reklama

Ciężka noc przed poznańskimi służbami. Problemy między innymi w elektrociepłowni

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Gwałtowna burza połączona z ulewą spowodowała poważne utrudnienia w całym mieście.

W kulminacyjnym punkcie ulewy studzienki nie nadążały z odprowadzaniem wody, która stanęła na ulicach. Jak relacjonują miejscy urzędnicy pracownicy Zarządu Dróg Miejskich odpompowywali ją z tych miejsc, w których nie ma kanalizacji deszczowej - m.in. z ul. Lednickiej, Liliowej, Ciechocińskiej, Zakopiańskiej, Gołężyckiej i Drwęckiego. Silny deszcz spowodował też awarie ponad 10 sygnalizacji świetlnych w mieście.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Rzeczniczka Aquanetu Dorota Wiśniewska już zapowiadała, że przed pracownikami spółki bardzo ciężka noc, a nawet jutrzejszy dzień. Podobnie mają inne służby. Strażacy w samym Poznaniu i powiecie tylko do godziny 18:30 odnotowali ponad 1700 zgłoszeń. Cały czas przyjmujemy kolejne. Głównie cały czas dotyczą podtopień i zalań. Do tych szczególnych można zaliczyć interwencję w poznańskiej elektrociepłowni, gdzie zalane zostało jedno z pomieszczeń - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków.

O problemach informują też pracownicy poznańskiego pogotowia. Zalało nam dział farmacji, archiwum, szatnie personelu. Na szczęście dokumenty i sprzęt z apteki zdążyliśmy ewakuować - piszą na portalu społecznościowym.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro