Reklama
Reklama

Wojewoda wielkopolski po nawałnicy: "nie mamy informacji o zagrożeniu życia, choć niektóre sytuacje mogłyby na to wskazywać"

fot. nDobrze
fot. nDobrze

Wojewoda zwołał sztab zarządzania kryzysowego.

Pozalewane ulice, zalane piwnice domów i szpitali, ponad tysiąc odbiorców pozbawionych zasilania prądem - tak wyglądała sytuacja po ulewnych opadach deszczu, które przeszły dziś nad Wielkopolską. Tylko w Poznaniu i powiecie poznańskim odnotowano 1700 interwencji. Do pomocy wezwano strażaków m.in. z Szamotuł, Grodziska, i Wrześni. Przetransportowano specjalny kontener z pompami z JRG w Gnieźnie.

Podczas dzisiejszej wideokonferencji rozmawiałem o aktualnej sytuacji, działaniach służb oraz zagrożeniach dla infrastruktury i mienia mieszkańców. Na szczęście nie mamy informacji o zagrożeniu życia, choć niektóre sytuacje mogłyby na to wskazywać - mówi wojewoda Michał Zieliński. Do poważniejszych zdarzeń należy zaliczyć uszkodzony dach budynku sali sportowej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi na Osiedlu pod Lipami w Poznaniu oraz uszkodzony dach sklepu sieci "Biedronka" na jednym z poznańskich osiedli. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Strażacy pomagali usuwać wodę z zalanych piwnic szpitali. Woda wdarła się do najniższych kondygnacji szpitali przy ul. Długiej, Krysiewicza oraz szpitala w Puszczykowie - informuje wojewoda.

Z ogromnymi trudnościami musieli się liczyć kierowcy. Nie odnotowano natomiast większych problemów w komunikacji kolejowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro