Reklama
Reklama

UAM wciąż trzecim uniwersytetem w Polsce. Awans UEP i Uniwersytetu Medycznego, spadek Politechniki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UAM

Opublikowano nowy Ranking Szkół Wyższych Perspektyw.

Wśród uczelni akademickich pierwsze miejsce w rankingu zajął Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską. Czwartą lokatę, o "oczko" lepszą niż przed rokiem, zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Tym samym wciąż jest też trzecim uniwersytetem w kraju.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Co z pozostałymi poznańskimi uczelniami? Na 17. pozycji uplasował się Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, który awansował tym samym z 21. miejsca. Na 19. miejscu znalazła się Politechnika Poznańska - to spadek o 5 pozycji w stosunku do poprzedniego rankingu. O jedną pozycję awansował Uniwersytet Ekonomiczny - z 26. na 25. miejsce. Spadek zanotował Uniwersytet Przyrodniczy - z 28. na 31. pozycję.

Wśród uczelni niepublicznych numerem jeden jest niezmiennie od lat Akademia Leona Koźmińskiego przed SWPS - obie w Warszawie. Na trzecim miejscu znalazła się Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. W Poznaniu najwyższe miejsce w rankingu, dziesiąte, zajęła Wyższa Szkoła Bankowa. Przed rokiem była 15. Na 21. pozycji znalazła się poznańska Wyższa Szkoła Logistyki, która awansowała o 2 oczka. Awans zaliczyła też Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii - z 46. na 40. miejsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro