Reklama
Reklama

UAM wciąż trzecim uniwersytetem w Polsce. Awans UEP i Uniwersytetu Medycznego, spadek Politechniki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UAM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UAM

Opublikowano nowy Ranking Szkół Wyższych Perspektyw.

Wśród uczelni akademickich pierwsze miejsce w rankingu zajął Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską. Czwartą lokatę, o "oczko" lepszą niż przed rokiem, zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Tym samym wciąż jest też trzecim uniwersytetem w kraju.

Co z pozostałymi poznańskimi uczelniami? Na 17. pozycji uplasował się Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, który awansował tym samym z 21. miejsca. Na 19. miejscu znalazła się Politechnika Poznańska - to spadek o 5 pozycji w stosunku do poprzedniego rankingu. O jedną pozycję awansował Uniwersytet Ekonomiczny - z 26. na 25. miejsce. Spadek zanotował Uniwersytet Przyrodniczy - z 28. na 31. pozycję.

Wśród uczelni niepublicznych numerem jeden jest niezmiennie od lat Akademia Leona Koźmińskiego przed SWPS - obie w Warszawie. Na trzecim miejscu znalazła się Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. W Poznaniu najwyższe miejsce w rankingu, dziesiąte, zajęła Wyższa Szkoła Bankowa. Przed rokiem była 15. Na 21. pozycji znalazła się poznańska Wyższa Szkoła Logistyki, która awansowała o 2 oczka. Awans zaliczyła też Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii - z 46. na 40. miejsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro