Reklama
Reklama

Park Wilsona: psie kupy pomalowali na pomarańczowo

fot. Rada Osiedla Św. Łazarz / FB

Przedstawiciele Palmiarni Poznańskiej i Rady Osiedla Święty Łazarz w ten sposób apelują do właścicieli psów, by sprzątali po swoich pupilach i szanowali to miejsce.

Już od dłuższego czasu do Parku Wilsona można wejść z psem. Jednak przedstawiciele Palmiarni Poznańskiej i Rady Osiedla Święty Łazarz zauważają, że nie wszyscy dbają o porządek w tym miejscu i apelują, by się to zmieniło. Po raz kolejny zwracają uwagę właścicielom czworonogów. Teraz w bardzo widoczny sposób. Na pomarańczowo za pomocą kredy w sprayu zaznaczyliśmy miejsca wstydu dla właścicieli psów. Sami posiadamy wspaniałe czworonogi, więc doskonale wiemy, że noszenie ze sobą woreczków i sprzątanie psich odchodów nie jest niczym ciężkim! - piszą przedstawiciele Rady Osiedla Święty Łazarz.

Psie odchody stanowią zagrożenie dla ludzi oraz kolejnych psów lub kotów spacerujących w danym miejscu. Jednym z nich jest ryzyko zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego - dodają i apelują, by wszystkie osoby odwiedzające park stosowały się do obowiązujących w tym miejscu zasad.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro