Reklama

Kontrole Sanepidu na Jarmarku Świętojańskim

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Od 12 czerwca w Poznaniu odbywa się Jarmark Świętojański. Na Starym Rynku pojawili się też pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Podczas Jarmarku - codziennie od godziny 10:00 do 21:00 na straganach można kupić nie tylko unikatowe wyroby rękodzielnicze, ale również regionalne artykuły spożywcze, kosmetyki czy odzież. O bezpieczeństwo konsumentów jak co roku dbają pracownicy Sanepidu. Przeprowadzili już w tym miejscu swoje kontrole. Na Starym Rynku pojawili się w weekend. Podczas przeprowadzonych, 19 i 20 czerwca, kontroli na Jarmarku Świętojańskim nie stwierdzono uchybień, w związku z powyższym na przedsiębiorców nie nałożono mandatów karnych - informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego Sanepidu.

Pracownicy Oddziału Higieny Żywności Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu informują przy okazji, że rozpoczęli wzmożony wakacyjny nadzór sanitarny obiektów produkujących i sprzedających żywność oraz obiektów żywienia zbiorowego w miejscowościach wypoczynkowych, przy trasach turystycznych oraz na targowiskach. Podczas kontroli sprawdzane są m.in.: terminy przydatności do spożycia artykułów, warunki przechowywania żywności, zaopatrzenie w wodę, higiena sprzedaży, stan sanitarno-higieniczny zakładu w tym sprzętu, pomieszczeń oraz personelu - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro