Reklama
Reklama

Porządkują parkowanie na ul. Strusia

fot. ZDM

Ulica Strusia to kolejne miejsce na Łazarzu, które w najbliższym czasie zostanie dostosowane do założeń Strefy Płatnego Parkowania.

Prace na ul. Strusia polegać będą w głównej mierze na uporządkowaniu parkowania. Obecny ruch w jednym kierunku od ul. Głogowskiej do ul. Granicznej zostanie utrzymany. Nie zmieni się też sposób parkowania po północnej stronie na całej długości ulicy. Wyznaczone zostaną tutaj skośne miejsca postojowe. Po stronie południowej zaparkować można będzie równolegle, ale tylko na odcinku pomiędzy ul. Głogowską, a Małeckiego. Odcinek od ul. Małeckiego do ul. Granicznej zostanie wyłączony z parkowania - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Ponadto na ul. Strusia zostanie wprowadzony kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Małeckiego i Graniczną będą równorzędne. Na ulicy obowiązywać też będzie strefa "Tempo 30".

Prace przy wprowadzeniu nowego oznakowania na ul. Strusia powinny rozpocząć się i zakończyć w poniedziałek, 21 czerwca. Oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda.
Podczas prac na ul. Strusia obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac - zapowiada rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro