Reklama
Reklama

Ponad 5 mln zł przeznaczono na rozbudowę jednej z wielkopolskich szkół

fot. UMWW Poznań

Za tę kwotę uda się przebudować i wyposażyć pracownię kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach.

W piątek podpisana została umowa o unijne dofinansowanie. Ten rodzaj interwencji jest przez nas szczególnie preferowany, jeśli chodzi o niezwykle ważną rzecz, jaką jest kształcenie zawodowe młodzieży do wszystkich wyzwań rynku pracy. Dziś przedsiębiorcy są bardzo wymagający jeśli chodzi o kadry. Dlatego absolwenci powinni być przygotowani do kontaktu z urządzeniami, które są faktycznie wykorzystywane w przedsiębiorstwach. Nie jest to łatwe, bo bazy szkolne odstają od wymagań rynku pracy. Dlatego te projekty mają zmierzać do wyposażenia pracowni w urządzenia, które obecnie wykorzystują przedsiębiorstwa - tłumaczył Marek Woźniak.

Marszałek podkreślił, że inwestowanie w szkolnictwo zawodowe i pozyskiwanie dla niego kolejnych środków jest jednym z priorytetów Zarządu Województwa. Gospodarka nam przyspiesza i razem musimy temu sprostać - podsumował.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 6,3 mln złotych. Zarząd Województwa Wielkopolskiego, będący Instytucją Zarządzającą WRPO 2014+, przeznaczy na jego realizację ponad 5 mln zł.

Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu Powiat Szamotulski zrealizuje projekt, którego przedmiotem jest przebudowa (wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych) oraz wyposażenie części istniejącego budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. Celem przebudowy i wyposażenia jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej, zaproponowanie oferty edukacyjnej na najwyższym poziomie, a także zwiększenie dostępu do dobrej jakości edukacji szkolnej, szczególnie przez podnoszenie kompetencji i umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy. Przebudowa ma zakończyć się jesienią 2022 r. - informuje Anna Parzyńska - Paschke , rzeczniczka marszałka.

To jedno z większych dofinansowań, jakie uzyskał do tej pory powiat szamotulski. Pozwoli nam to na zrealizowanie zadania szybko i sprawnie. W przyszłym roku spotkamy się już w innej rzeczywistości - mówiła Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski i podkreśla, że dzięki dofinansowaniu w szamotulskiej szkole uda się także stworzyć nowe kierunki nauczania (m.in. technik-elektryk), dodatkowo powstania oferta dla uczniów z niepełnosprawnościami.

Dotychczas w ramach Poddziałania 9.3.2 "Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego" Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekt na łączną kwotę dofinansowania ponad 217,5 mln zł -
kończy rzeczniczka.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro