Reklama
Reklama

Jedną z ulic na Świerczewie pokryła nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych płyt

fot. PIM

Prowadzone od połowy marca prace objęły odcinek pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego. Wyremontowany został również ciąg pieszy w ul. Sucharskiego.

Zakończyliśmy zasadnicze roboty budowlane, ulica jest już przejezdna. Przed nami przygotowania do procedury odbiorowej. Okoliczni mieszkańcy mogą już wygodnie dojechać do domów - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja poprawi komfort użytkowników, którzy po intensywnych opadach oraz wiosennych roztopach narażeni byli na uciążliwości związane z nieutwardzoną drogą. Przebudowywany fragment pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Rejewskiego zyskał nie tylko nową nawierzchnię, ale również odpowiednie odwodnienie - informują urzędnicy PIM.

Na ulicy Kunickiego pojawiła się nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych, przepuszczalnych płyt, przez które woda z powierzchni ulicy będzie dostawać się do nowych studni chłonnych. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku pobliskiego ciągu pieszego na ul. Sucharskiego. Przeprowadzone prace objęły także budowę kanału technologicznego i oświetlenia ulicy. Nie ma tam wyodrębnionych jezdni i chodników - ulica znajduje się w strefie zamieszkania - kończą urzędnicy PIM.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro