Reklama
Reklama

40 nowych kamer miejskiego monitoringu zostanie zamontowanych w Poznaniu

fot. UM Poznań

Gdzie konkretnie?

Jak poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, rozpoczęła się budowa monitoringu miejskiego na terenie poznańskiego Dębca i Świerczewa. - To jest bardzo ważny rejon Poznania, istotny z punktu widzenia zamieszkania wielu mieszkańców, dlatego chodziło nam o to, by zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie - mówił w trakcie czwartkowej konferencji. Kamery pojawią się m.in. przy ulicach 28 Czerwca 1956, Czechosłowackiej oraz Jesionowej. W kolejnych latach kamer ma się tu być więcej.

Kamery pojawią się też na terenie Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa w ramach projektu PBO 2020. To inwestycja wyceniana na około 0,5 mln złotych. Kolejne inwestycje zaplanowano na terenie osiedli Krzyżowniki - Smochowice, Strzeszyn czy Warszawskiego.

- Uzupełniamy też miejsca w śródmieściu. Rejon ulic Towarowej, Składowej w pobliżu dworca - dodał Wiśniewski. Nowe kamery pojawią się również przy kończonym obecnie placu Kolegiackim.

Dziś operatorzy miejskiego monitoringu obserwują obraz z kamer 24 godziny na dobę siedząc w kilku lokalizacjach na terenie Poznania. W ciągu dwóch lat miasto planuje utworzenie jednego "głównego" centrum oglądu monitoringu w budynku UM przy ulicy Libelta. Ma to kosztować kilka milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro