Reklama
Reklama

Fragmenty ul. Naramowickiej i Słowiańskiej będą wyłączane z ruchu

fot. PIM

Utrudnienia zapowiadane są na przyszły tydzień.

Wraz z trasą tramwajową na Naramowice powstaje układ dróg z chodnikami i trasami rowerowymi. W ramach tych prac przebudowywana jest m.in. ul. Naramowicka. Jak zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskiej a odcinku pomiędzy pętlą Wilczak a os. Kosmonautów wylewana jest ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni. Nawierzchnia będzie również układana na ul. Słowiańskiej na wysokości pętli Wilczak.

21 czerwca (poniedziałek) na ul. Naramowickiej prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wilczak i Słowiańską do ul. Serbskiej wraz z wyjazdem z posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 (Ataner). Skutkować będą całkowitym zamknięciem drogi. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 będzie możliwy tylko od strony ronda Solidarności przez stację paliw, a wyjazd do ul. Serbskiej. Pozostałe posesje tego jednego dnia zostaną pozbawione możliwości dojazdu - informują urzędnicy PIM.

Również 21 czerwca nawierzchnia będzie układana na południowej stronie ul. Słowiańskiej, na wysokości pętli Wilczak. Podczas tych robót część jezdni zostanie wyłączona z ruchu, ale przejazd w obu kierunkach będzie utrzymany. Przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów będzie możliwe wyłącznie przez ul. Słowiańską (przejście przez ul. Naramowicką musi zostać wyłączone na czas prac). Następnego dnia (22 czerwca) nawierzchnia ścieralna będzie układana na drugiej, czyli północnej części ul. Słowiańskiej. W czasie robót nie będzie ona dostępna dla pojazdów, ale ruch dwukierunkowy w dalszym ciągu zostanie zachowany poprzez południową część jezdni, a przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów nadal możliwe będzie przez ul. Słowiańską lub ul. Naramowicką - dodają urzędnicy.

22 czerwca kontynuowane będą także prace na ul. Naramowickiej, od wyjazdu z posesji nr 31-47 do ul. Serbskiej. Według informacji podanych przez PIM w tym czasie obsługa posesji nr 22-38a pozostanie niezmienna, tj. od strony ul. Szelągowskiej, natomiast zmierzający do posesji nr 31-47 kierowani będą przez stacje paliw (jadąc od ronda Solidarności) lub tak jak ma to miejsce obecnie przez ul. Naramowicką, natomiast wyjazd zapewniony będzie wyłącznie przez stację paliw.

Natomiast na środę 23 czerwca zaplanowano prace na odcinku ul. Naramowickiej pomiędzy ul. Serbską a Włodarską. Tego dnia ruch na tym fragmencie zostanie całkowicie zamknięty wraz z wjazdami z ulic poprzecznych, tj. Czarna Rola oraz Ziarnista. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 84-112 w czasie prac będzie możliwy od ul. Lechickiej, a dojazd od strony południowej zapewniony zostanie po zakończeniu robót i ponownym udostępnieniu ul. Naramowickiej między ul. Serbską i Ziarnistą - przekazują urzędnicy.

Po wykonaniu prac przewidzianych na 23 czerwca, ruch zostanie przywrócony do aktualnego stanu. W drugiej połowie tygodnia kontynuowane będą prace w zakresie warstw ścieralnych, lecz nie będą już skutkować znaczącymi zmianami organizacji ruchu.

Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów znajdujących się w miejscu zapowiadanych prac. Przedstawiciele PIM podkreślają też, że wszelkie prace zależne są od warunków atmosferycznych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro