Reklama
Reklama

Musieli dopłacić ENEI nawet 1200 zł przez źle działający licznik. UOKiK zabiera głos

Zdjęcie ilustracyjne | fot. geralt / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. geralt / pixabay.com

O sprawie pisaliśmy rok temu.

Ze względu na nieprawidłowo działający licznik prądu (zła parametryzacja) do mieszkańców w czerwcu ubiegłego roku trafiały informacje od ENEA, że konieczne jest zapłacenie wyrównania za zużyty prąd. W przypadku mieszkańców opisywanych rok temu kazano im zapłacić blisko 1000 złotych ze względu na błędnie naliczane opłaty w ostatnich 4 latach oraz około 1200 złotych za okres prawie 4 lat. Firma Enea Operator wyjaśniała, że taką opłatę można rozłożyć na raty, są to sytuacje "jednostkowe" i klienci zapłacić muszą, bo płacą za rzeczywiście zużytą energię elektryczną.

Już rok temu pytaliśmy o tę sprawę Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Poznaniu. Wyjaśnił nam, że zwrócił się w tej sprawie do ENEI oraz do Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak informuje wtk.pl, UOKiK zabrał głos w tej sprawie i... nie dopatrzył się w działaniach ENEI złamania prawa.

W toku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego ustalono, że nie ma podstaw do postawienia zarzutów spółce. - Zgodnie z przepisami, co potwierdziło nam Ministerstwo Klimatu, w przypadku stwierdzenia błędów w pomiarze czy odczycie wskazań licznika i w efekcie zaniżenia rachunków przedsiębiorstwo energetyczne może je po zweryfikowaniu skorygować - podaje UOKiK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Tak ciepłego dnia w październiku nie było w Polsce od blisko 60 lat! Mamy rekord!
26℃
13℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
13.99 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro