Reklama
Reklama

Rozbito gang handlarzy bronią

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Akcję przeprowadzono na terenie 8 województw.

Sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze Policji, które ustaliło, że zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się nielegalnym handlem bronią i amunicją. - W minionym tygodniu funkcjonariusze przeprowadzili akcję, w którą zaangażowanych było ponad 100 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z wielu zarządów terenowych biura, w tym z Wydziału d.z. Aktów Terroru CBŚP oraz biegli z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W związku z faktem, że osoby mogły posiadać przy sobie broń palną, dynamiczne zatrzymania niektórych podejrzanych zostały przeprowadzone przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie - podaje CBŚP.

Akcję prowadzono nie tylko na Lubelszczyźnie, ale też m.in. w Wielkopolsce i na Mazowszu. - Działania zorganizowano tak, aby osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać. W ramach tych działań funkcjonariusze CBŚP przeszukali blisko 30 obiektów i zatrzymali 7 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 183 szt. broni palnej krótkiej, 103 szt. broni palnej długiej, 73 szt. istotnych elementów broni palnej (np. lufy, zamki, baskile), a także ok. 3 tys. sztuk amunicji różnego rodzaju, 2 granaty bojowe, pocisk artyleryjski i 200 zapalników do materiałów wybuchowych. Ponadto zabezpieczono 4 sztuki broni białej, w tym dwa ostrza ukryte w laskach. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania - dodaje.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. handlu bronią, przerabiania broni, posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Dodatkowo 4 osobom postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 5 osób trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro