Reklama
Reklama

Tramwaj w stronę Naramowic pojedzie latem

Zdjęcie z kwietnia 2021 | fot. PIM
Zdjęcie z kwietnia 2021 | fot. PIM

Wcześniej zapowiadano, że pierwsze kursy odbędą się wiosną 2021 roku.

- Czynimy wszelkie staranie, żeby testy techniczne odbyły się jeszcze w czerwcu. Oczywiście uruchomienie trasy dla mieszkańców to są kwestie formalne. Między innymi uzyskanie pozwolenia na użytkowanie - wyjaśnia w rozmowie z WTK Wojciech Fleischer z Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Co do konkretnej daty uruchomienia przejazdów, potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Wszyscy czynimy starania, żeby ten czas maksymalnie skrócić - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Zgodnie z harmonogramem prezentowanym przez PIM, tramwaj powinien dojechać nową trasą do ulicy Włodarskiej wiosną 2021 roku. By zmieścić się w tym terminie - trasa musiałaby zostać uruchomiona w ciągu najbliższych dni. PIM poślizg tłumaczy m.in. pandemią koronawirusa, która nie pomagała w prowadzeniu inwestycji. - Mieliśmy też zimę. W ciągu mniej więcej miesiąca prac nie można było prowadzić w takim zakresie, w jakim byśmy sobie tego życzyli.

Kiedy pierwsi pasażerowie skorzystają z pierwszego odcinka nowej trasy? - Myślę, że okres wakacji, a więc lipiec i sierpień to już na pewno okres, gdy ten tramwaj zostanie uruchomiony - tłumaczy Fleischer.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro