Reklama
Reklama

Policyjni kontrterroryści zatrzymali 4 osoby w sprawie wymuszeń rozbójniczych

fot. policja
fot. policja

Akcja wyglądała widowiskowo.

- Sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dzięki długofalowym działaniom operacyjnym doszło do zatrzymania podejrzanych. Zatrzymania były realizowane równocześnie w czterech miejscach na terenie miasta i gminy Turek przy udziale policjantów z Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz Grupy Realizacyjnej z KPP w Turku. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Turku wszyscy usłyszeli zarzuty - wyjaśniają policjanci z Turku.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 24 lat, 30-latek oraz 28-letnia kobieta. Mężczyźni podejrzewani są o usiłowanie dokonania wymuszeń rozbójniczych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Sprawcy żądali od pokrzywdzonych spłacenia nieistniejącego długu grożąc przy tym pozbawieniem życia i pobiciem. - Natomiast kobieta usłyszała zarzuty za podżeganie do popełniania przestępstwa, posiadania środków odurzających oraz handel środkami odurzającymi - dodają.

W trakcie akcji zabezpieczono narkotyki, młynek do rozdrabniania, wagi, a także ampułki, tabletki, które trafią do badania. Dodatkowo zabezpieczono wiatrówkę, strzelbę na gumowe kule, kastety i kajdanki. - Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wymuszenia rozbójnicze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 30-latek odpowiadający w warunkach recydywy może trafić do więzienia nawet na 15 lat - kończą.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro