Reklama
Reklama

Cztery firmy chcą wybudować kolejny dom opiekuńczo - wychowawczy przy ul. Perzyckiej

fot. PIM

Przetarg wyłoni wykonawcę budynku przy ul. Perzyckiej, przeznaczonego na drugi dom opiekuńczo-wychowawczy Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda".

Dwie spośród czterech propozycji mieszczą się w kwocie, jaką przeznaczono na realizację tej inwestycji.

Zaplanowana inwestycja to kolejne działanie Miasta, mające na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowanie ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Obiekty spełniające te zapisy wybudowaliśmy już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej. Pierwszy z takich budynków powstał też niedawno przy ul. Perzyckiej. To właśnie obok niego powstanie drugi, taki sam dom opiekuńczo-wychowawczy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W nowym budynku, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" zamieszkają w pokojach jedno- i dwuosobowych. Do dyspozycji będą mieli salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. Oprócz tego powstanie pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze - informują urzędnicy PIM.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dodatkowo zagospodaruje teren wokół tego budynku i wzniesie ogrodzenie od strony ul. Perzyckiej - dodają.

Na realizację zadania przeznaczono maksymalnie 420 dni od podpisania umowy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro