Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał uprowadzić 3-latkę

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o uprowadzenie 3-latki.

W poniedziałek, tuż po godzinie 17, funkcjonariusze z Wolsztyna otrzymali wiadomość o uprowadzeniu 3-latki. Sprawcą miał być były partner matki dziecka. Po dotarciu pod wskazany adres, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci.

- Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do KPP w Wolsztynie. Tu podczas badania alkotestem ustalono, że jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało na stan nietrzeźwości - 0,93 mg/l, tj. 1,95 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany - relacjonował asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe.

- Decyzją Sędziego Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wolsztynie dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia - podsumował asp. sztab. Adamczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro