Reklama
Reklama

Żabka otworzyła pierwszy sklep bez kas i obsługi. Działa w Poznaniu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Płaci się za pomocą aplikacji Żappka.

Pierwszy w Polsce Żappka Store otwarto na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Działa od poniedziałku. - Żappka Store to format opracowany z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu. Koncept jest oparty na najnowszych technologiach, takich jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta oraz inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu - informuje Żabka, która od lat ma swoją główną siedzibę w Poznaniu.

Osoby posiadające aplikację Żappka z aktywną usługą Żappka Pay mogą zrobić zakupy w nowym sklepie w kilka sekund. Wybierają towar z półek, a płatność odbywa się automatycznie w aplikacji. - Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, zakupy zajmą tylko chwilę - wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i... wyjść - dodaje. System, dzięki kamerom, rozpozna jakie produkty zabraliśmy z półek, podliczy je i sfinalizuje płatność. - System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

- Jako pierwsi innowacyjną technologię Żappka Store mogli przetestować pracownicy oraz współpracownicy sieci Żabka. Teraz czas na poznaniaków, dzięki którym będzie on nadal doskonalony i rozwijany - zapewnia Żabka.

Początkowo w sklepie znajdzie się asortyment ponad 300 produktów. Będą to m.in. słodycze, przekąski, dania gotowe, a także napoje (w tym kawa z ekspresu). W sklepie może przebywać jedna osoba. Po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych będzie to mogło być więcej osób.

Kolejny taki sklep ma zostać otwarty w Warszawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro