Reklama
Reklama

Nowy zakład pracy na wschodzie Wielkopolski. To tam bezrobocie jest największe w regionie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. EFAFLEX_Schnelllauftore / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. EFAFLEX_Schnelllauftore / pixabay.com

200 osób znajdzie zatrudnienie w nowym zakładzie, który ma powstać w powiecie tureckim.

Jak podaje portal iturek.net, swój nowy zakład planuje tu otworzyć firma AJ Group. Obecnie ma dwa zakłady, w Modle Kolonii oraz Turku i zatrudnia 250 osób. Firma chce postawić nowy zakład na terenie powiatu tureckiego, w którym pracę znajdzie 200 osób. Nie wiadomo jeszcze, gdzie konkretnie stanie zakład. Trwają rozmowy z samorządami. Jesienią ma ruszyć budowa. AJ Group to firma zajmująca się produkcją specjalistycznej odzieży wodoodpornej.

To właśnie na wschodzie Wielkopolski notowane jest największe bezrobocie w Wielkopolsce. Z danych za kwiecień wynika, że w województwie bezrobocie wynosiło 3,8 procent. Najgorzej było w podregionie konińskim, do którego zalicza się powiat turecki - 6%, a następnie w podregionie pilskim - 5,8%. Dla porównania w Poznaniu bezrobocie wynosiło 2,1 %.

Jak wyglądała w kwietniu sytuacja w powiatach? - W końcu kwietnia br. najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: konińskim (9,7%), chodzieskim (8,1%) i słupeckim (7,7%), a najniższą w kępińskim (1,9%), Poznaniu (2,1%) i poznańskim (2,2%). W porównaniu z marcem br. spadek stopy bezrobocia obserwowano w 32 z 35 powiatów (najgłębszy w rawickim - o 0,5 p.proc. oraz konińskim i ostrzeszowskim - po 0,4 p.proc.), a jej wzrost odnotowano wyłącznie w gnieźnieńskim (o 0,2 p.proc.). W odniesieniu do kwietnia ub. roku stopa bezrobocia zwiększyła się w 22 powiatach, najbardziej w międzychodzkim (o 1,3 p.proc.), Koninie (o 1,1 p.proc.) oraz poznańskim, pilskim i szamotulskim (po 0,8 p.proc.). Spadek wskaźnika notowano w 10 powiatach (największy w ostrzeszowskim - o 0,8 p.proc. oraz leszczyńskim i Lesznie - po 0,4 p.proc.) - informuje Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro