Reklama
Reklama

Duże korki w rejonie Starołęki: "serdecznie zapraszam prezydenta, niech zobaczy co się dzieje"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mieszkańcy mają dosyć.

- Chciałbym bardzo prosić za Państwa pośrednictwem, aby zaprosili Państwo Prezydenta naszego miasta, aby rano przed godziną 7 spróbował wydostać się do centrum Poznania od strony Czapur. Średni czas oczekiwania na przejazd przez tory kolejowe to 45 min, jest to jakaś paranoja. Myślę, że powinien bardzo się zastanowić nad planami na swoje przyszłe wybory, a nie pokazywać jak to fajnie, że już się zaszczepił drugą dawką - pisze nasz Czytelnik Sebastian. - Niech się postawi w sytuacji ludzi, którzy dojeżdżają do pracy przez owy przejazd. Puszczanie pociągów towarowych w godzinach porannego szczytu to chyba jakaś pomyłka - dodaje i ponownie "serdecznie zaprasza prezydenta na ul. Starołęcką o 6.30. Niech zobaczy co się dzieje, bo być może jest niedoinformowany".

Takich sygnałów do naszej redakcji przychodzi obecnie więcej. - Mieszkańcy Starołęki są kompletnie odcięci komunikacyjnie od miasta. Ul. Starołęcka jest codziennie zakorkowana, od wczesnych godzin porannych od 6, praktycznie przez cały dzień w obydwie strony z i do miasta. Droga, która zawsze zajmowała 3 min teraz trwa 35-nawet do godziny! Przejazd kolejowy jest 4-6x zamykany w ciągu każdej godziny, co powoduje ogromne korki. Mieszkańcy spóźniają się do pracy, młodzież do szkół. Nawet autobusy MPK nie mogą przejechać i ludzie idą 3 km odcinek - pisze Czytelniczka.

Sytuację komplikuje remont wiaduktu w ciągu ulicy Gołężyckiej, który przez wielu był traktowany jako objazd ulicy Starołęckiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że prace na budowie nowego wiaduktu w miejscu starego idą zgodnie z planem. Cała inwestycja ma się jednak zakończyć dopiero pod koniec bieżącego roku, a mieszkańców okolicy czekają jeszcze utrudnienia w postaci braku tramwajów na pętli Starołęka. TUTAJ piszemy o propozycjach miasta na usprawnienie sytuacji. To m.in. wprowadzenie dodatkowych par pociągów, które pozwolą mieszkańcom na dostanie się ze Starołęki do centrum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro