Reklama

Z ocieplanego Collegium Altum sypie się azbest? "Azbestu już dawno tam nie ma"

fot. Paulina / Nieformalna Grupa Sąsiedzka Poznań Stare Miasto FB
fot. Paulina / Nieformalna Grupa Sąsiedzka Poznań Stare Miasto FB

Mieszkanka okolic Collegium Altum, które obecnie jest w trakcie termomodernizacji sugeruje, że z wieżowca sypią się "ostre drobiny".

Wpis na ten temat pojawił się na facebookowej grupie Nieformalna Grupa Sąsiedzka Poznań Stare Miasto. - Czy mieszka ktoś obok wieżowca UE i zauważył problem z czymś w rodzaju szkła / ceramicznych drobin latających w powietrzu? Ocieplany jest teraz wieżowiec, jak widać bez żadnych zabezpieczeń i cholera wie czym. Z powietrza wlatuje mi pełno takich białych ostrych drobin. Do tego potrafią się wbijać w skórę! Ktoś jeszcze ma taki problem czy to tylko ja mam jakąś wiksę? - pyta na Facebooku Paulina.

Do naszej redakcji relację Pauliny podesłał Czytelnik sugerując, że "ludzie z centrum zaczynają panikować", bo z Collegium Altum "sypie się azbest".

Krzysztof Skrzypek, rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przyznaje, że żadne zgłoszenie nie wpłynęło do pracowników uczelni. - Trudno nam się więc odnieść do sprawy, bo nie wiemy o jakie drobinki ma chodzić. Zapewniam, że wszystkie prace odbywają się pod nadzorem i przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa - mówi. - Jeśli chodzi o azbest, to nie ma go na budynku już od wielu miesięcy. To były płyty, które zawierały azbest i zostały usunięte przez specjalistyczną firmę bez uszkodzenia choćby jednej z nich. Nie było więc możliwości, by cokolwiek się pokruszyło - zapewnia.

Od stycznia ubiegłego roku trwa termomodernizacja tego jednego z najsłynniejszych poznańskich budynków. Jej koszt to prawie 41 mln złotych. Prace mają się zakończyć na przełomie 2021 i 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro