Reklama
Reklama

10-latka spod Poznania potrzebuje 2 mln złotych na operację kręgosłupa

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Dziewczynka cierpi na miopatię mięśniową i deformację kręgosłupa.

Ania z Golęczewa w gminie Suchy Las urodziła się w 30. tygodniu ciąży, ale wcześniactwo okazało się nie być najtrudniejszą przeszkodą dziewczynki na drodze do normalnego życia. - Ania od pierwszych chwil nie mogła złapać oddechu. Lekarze nie wiedzieli, co jej dolega... Cieszyliśmy się, że córeczka jest z nami, ale to były trudne chwile - pełne strachu o jej życie. Po wielu badaniach zdiagnozowano miopatię... Jest to rodzaj zaniku mięśni. To był szok. Niestety to nieuleczalna choroba - wyjaśniają rodzice.

Mięśnie Ani są tak słabe, że nie potrafią podtrzymać jej kręgosłupa. Dlatego kręgosłup wciąż się wykrzywia. Jeszcze dwa lata temu skrzywienie wynosiło 180 stopni, a dziś gołym okiem widać, że jest jeszcze większe. - Kręgosłup zmiażdżył płuca, przesunął też narządy córeczki. W oddychaniu pomaga Ani respirator... Kiedy na chwilę ją odłączamy, jej oddech jest gwałtowny i płytki. Skrzywienie pogłębia się... Jeśli kręgosłup zmiażdży kolejne narządy - w tym serce - wtedy nie będzie już ratunku. Z każdym dniem jest gorzej - dodają.

W Polsce nie ma już możliwości, by uratować życie Ani. Rodzice trafili ze swoją córką do kliniki doktora Paleya z USA, który podejmuje się operacji dzieci z najcięższymi wadami. - Doktor Paley i doktor Feldman z jego kliniki przylatują regularnie do naszego kraju, by operować dzieci z Europy... Ania jest jednak zbyt ciężkim przypadkiem. Operacja musi odbyć się w USA. Będzie tak trudna, że konieczne jest zaangażowanie całego sztabu lekarzy... Jest obarczona ogromnym ryzykiem, jednak jest też konieczna - bez niej życie Ani jest w niebezpieczeństwie. Doktorzy chcą mieć Anię pod swoją opiekę przez co najmniej pół roku... Na 6 miesięcy musimy przewrócić do góry nogami swoje życie, zrobimy jednak wszystko, żeby tylko uratować naszą córeczkę - zaznaczają rodzice.

Kluczowy jest tutaj czas. Z każdym dniem stan Ani się pogarsza, a do uzbierania jest jeszcze blisko 2 mln złotych. Pomóc można TUTAJ. Dodatkowo 26 czerwca o 16.00 na boisku Orlik przy Arenie odbędzie się charytatywny maraton Zumby dla Ani.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro