Reklama
Reklama

Poszukiwany za kradzieże z włamaniami uciekł do Hiszpanii i... udzielił wywiadu polskiemu dziennikarzowi. Rozpoznał go policjant

fot. policja
fot. policja

Wpadł, bo chciał wystąpić przed kamerą.

- 31-letni mieszkaniec Leszna podejrzany o kradzieże z włamaniami, od 2016 roku był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. - Leszczyńscy policjanci ustalili w prowadzonej sprawie poszukiwawczej, że podejrzany opuścił granice kraju i ukrywa się w Hiszpanii. Po dwóch latach Prokuratura Okręgowa w Poznaniu na wniosek wolsztyńskiej prokuratury wydała za podejrzanym Europejski Nakaz Aresztowania - dodaje.

Sprawa stanęła w miejscu, ale biegu nadał jej policjant z Leszna. - W ubiegłym roku jeden z leszczyńskich policjantów zajmujący się poszukiwaniami, podczas przeglądania popularnego kanału internetowego natrafił na nagranie wywiadu udzielonego polskiemu dziennikarzowi przez Polaka mieszkającego w Barcelonie. Rozpoznał w nim mieszkańca Leszna poszukiwanego od kilku lat przez organy ścigania - tłumaczy.

Analiza informacji zawartych w nagraniu pozwoliła na ustalenie, gdzie konkretnie przebywa poszukiwany Polak. Informacja trafiła do hiszpańskiej policji. Na początku czerwca 31-latka zatrzymano. Jest już w polskim areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro