Reklama
Reklama

Właściciel kilku schronisk dla zwierząt skazany za znęcanie się nad zwierzętami

fot. Mondo Cane / FB
fot. Mondo Cane / FB

Zenon J. był właścicielem schronisk dla zwierząt m.in. w Pile i Jędrzejewie.

Sąd w Trzciance skazał go na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok za to, że znęcał się nad 16 psami, podopiecznymi schroniska w Jędrzejewie. Zenon J. miał nie leczyć zwierząt, choć wymagały one opieki weterynaryjnej. Dodatkowo J. przez 3 lata nie może prowadzić schronisk. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo co będzie ze schroniskami, które wciąż prowadzi... fundacja Zenona J.

Historię Zenona J. nagłośniła fundacja Mondo Cane działając na rzecz zwierząt. - Zenon J. zarabiał kilkanaście milionów rocznie i latami nikt nie mógł ruszyć z posad imperium tego człowieka, cynicznego i umiejącego wyrobić sobie koneksje wszędzie. Udało się nam - dzięki interwencji z początku 2019 roku w "schronisku" w Jędrzejewie. Odebraliśmy 18 psów w stanie bliskim śmierci i tym samym w końcu udało się udowodnić, że Zenon J. to okrutny i zarabiający na cierpieniu człowiek. Dzięki tej interwencji imperium zaczęło się sypać, część gmin zerwała umowy, Zenon J. stracił też schronisko miejskie w Pile - informuje Mondo Cane.

- Cieszymy się z uznania winy lecz uważamy, że wyrok jest rażąco niewspółmierny do czynów. Sąd odrzucał większość naszych wniosków dowodowych, nie przesłuchano wielu świadków. Kara jest w naszej ocenie za niska. Będziemy składać apelację - dodaje.

Sąd nie zasądził zwrotu kosztów poniesionych przez fundację na leczenie psów. Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro