Reklama

SPP zostanie powiększona. Jeszcze w tym roku zapłacimy na Ostrowie Tumskim i Śródce

Proponowane poszerzenie od listopada tego roku | fot. poznan.pl
Proponowane poszerzenie od listopada tego roku | fot. poznan.pl

Strefa Płatnego Parkowania zostanie powiększona.

Oficjalny portal Rady Miasta Poznania relacjonuje ostatnie posiedzenie Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej. Głos zabrali m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, prezentujący koncepcję poszerzenia SPP o Ostrów Tumski, Śródkę i część Zagórza. Możliwe jest jednak objęcie SPP całego Zagórza, co ma być efektem rozmów ZDM z tamtejszymi mieszkańcami.

Wprowadzenie opłat jest odpowiedzią na zachowanie kierowców, głównie spoza Poznania, którzy zostawiają w tym rejonie swoje pojazdy i udają się do pracy w centrum. Miasto chce w ten sposób skłonić ich do korzystania z parkingu "park and ride" przy ul. Warszawskiej.

Opłaty mają być pobierane od 4 listopada. Będzie to "Strefa Płatnego Parkowania", a nie "Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania", co w praktyce oznacza następujące stawki: 3,5 zł za pierwszą godzinę, 4,2 zł za drugą, 4,9 zł za trzecią i 3,5 zł za każdą kolejną. Mieszkańcy za identyfikator zapłacą 30 zł miesięcznie. Od 4 października ma w końcu pojawić się opcja jego wyrobienia drogą zdalną.

Rozszerzenie SPP to na razie pomysł ZDM - ostateczną decyzję podejmą za kilka tygodni miejscy radni.

Urzędnicy chcieliby również objąć SPP ulice Berdychowo, Piotrowo i św. Roch. To mogłoby nastąpić we wrześniu 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
46.62 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro