Reklama
Reklama

Po rocznej przerwie wracają półkolonie dla dzieci z poznańskich szkół

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UMP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UMP

W tym roku chęć organizowania półkolonii zgłosiło 39 szkół z terenu całego Poznania. Rok wcześniej przez pandemię półkolonie nie mogły się odbyć.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie obojga rodziców o spełnieniu tych wymagań.

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 500 zł. Większość - niemal dwie trzecie tej kwoty - pokryje Miasto, rodzice zapłacą 150 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach Poznań planuje w tym roku przeznaczyć 728 tysięcy zł - informują miejscy urzędnicy i dodają, że w ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni - od poniedziałku do piątku, jest przewidziana opieka wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. To nie tylko mnóstwo atrakcji i zabawy, ale też wyżywienie w postaci dwóch posiłków - śniadań oraz obiadów.

Cieszę się, że po rocznej przerwie znów możemy zaproponować rodzinom taką formę opieki nad dziećmi - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. To również niezmiernie ważne dla samych uczniów, którzy po wielomiesięcznej izolacji i niedawnym dopiero powrocie do nauki stacjonarnej, będą mieli wreszcie okazję spędzać aktywnie czas w gronie rówieśników - dodaje.

Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W zajęciach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami.

Atrakcje latem zapewniać będą również poznańskie instytucje kultury, sportu i rekreacji. Wśród ich propozycji znajdują się m.in. warsztaty artystyczne, teatralne, wokalne, sportowe, taneczne, półkolonie, konkursy.

Szczegóły dotyczące letnich atrakcji w Poznaniu znajdziemy tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro