Reklama

Amazon podnosi wynagrodzenie dla pracowników

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Pracownicy poziomu podstawowego mogą liczyć na zarobek 4 082 zł brutto miesięcznie.

Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca. - Amazon ogłosił, że w oparciu o coroczny proces przeglądu wynagrodzeń, firma podniesie stawkę początkową w Polsce do 22,5 zł/godz. brutto dla wszystkich pracowników poziomu początkowego wynagradzanych godzinowo i do 28 zł/godz. brutto dla liderów zespołów. Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Przy założeniu 168 godzin w miesiącu, z wliczeniem 8% premii za obecność, pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 zł brutto miesięcznie, zaś wynagrodzenie liderów zespołów będzie zaczynać się od 5 080 zł brutto miesięcznie - podaje Amazon.

W tym roku stawki wzrosną o 12,5 procent i będą obejmować nie tylko pracowników etatowych, ale też tych, którzy pracują w magazynach giganta jedynie sezonowo.

Amazon ogłosił w tym roku, że planuje otwarcie kolejnego centrum logistycznego w Polsce - w Świebodzinie na terenie województwa lubuskiego. Pracę znajdują tu z pewnością także Wielkopolanie - Świebodzin jest bowiem położony niespełna 30 km od granicy naszego województwa. Będzie to 10 inwestycja amerykańskiej firmy w naszym kraju. - Najnowsze centrum logistyczne jest odpowiedzią na rosnący popyt ze strony klientów w Europie. Powstanie inwestycji zwiększy zatrudnienie w Amazon w Polsce o ponad 1 tys. pracowników. W codziennej pracy będą wspierani przez innowacyjne technologie, w tym m.in. 3 tys. robotów Amazon Robotics, które pomogą w realizacji zamówień klientów. Te specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klienta - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro