Reklama
Reklama

Powstaje nowy magazyn dla e-commerce w Gołuskach pod Poznaniem

W związku z dynamicznymi zmianami w branży e-commerce i wynikającym z nich rozwojem przedsiębiorstwa, HSF e-commerce podejmuję strategiczną decyzję o poszerzeniu możliwości logistycznych. W maju tego roku rozpoczęła się budowa nowego magazynu o powierzchni blisko 50 400 metrów kwadratowych. Przy współpracy z brytyjskim deweloperem SEGRO zbudowany zostanie nowoczesny obiekt magazynowy, charakteryzujący się dużym potencjałem rozwojowym oraz znakomitą lokalizacją w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady Warszawa-Berlin.

Park logistyczny

SEGRO Logistics Park Poznań Gołuski będzie obiektem budowanym w formule BTS (built- to- suit) według specyfikacji i oczekiwań HSF e-commerce. Na terenie jedenastohektarowej działki, powstanie hala z 49 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, 76 rampami załadunkowymi dostosowanymi do załadunków naczep TIR, czterema bramami wjazdowymi z poziomu zero oraz budynek administracyjno-biurowy o łącznej powierzchni 1400m2. Park będzie dysponował również 30 miejscami parkingowymi dla samochodów ciężarowych i 80 dla osobowych. Będzie wyposażony w system kontroli wjazdu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, zapewniając bezpieczeństwo i płynność ruchu zarówno pojazdom transportowym jak i pracownikom.

Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój

Bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój są istotnym elementem filozofii firmy, co widoczne jest również w projekcie nowej hali. Zostanie ona wyposażona w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe, których możliwości są dostosowane do najwyższych norm bezpieczeństwa. Budynek został wykonany z materiałów ekologicznych a ponadto będą w nim zastosowane ograniczające zużycie energii systemy wentylacji, ogrzewania oraz energooszczędne oświetlenie LED. Komfortowe oświetlenie miejsc pracy zapewnią również duże okna biur oraz liczne świetliki i panoramiczne okno zastosowane w hali magazynowej.

Nowe miejsca pracy

W ostatnich latach doszło do spektakularnego wzrostu znaczenia branży e-commerce oraz dynamicznego rozwoju firm z tego sektora. - Zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do SEGRO Logistics Park Poznań Gołuski, aby zwiększyć możliwości naszego biznesu w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku. W najbliższych latach planujemy przynajmniej podwoić rozmiar operacji logistycznych kierowanych do Niemiec a następnie rozpocząć działania ukierunkowane na Polskę. Nowy obiekt logistyczny rozpocznie działalność na początku 2022 roku. Pozwoli on nam zabezpieczyć nasze potrzeby w zakresie gospodarki magazynowej na najbliższe lata. Jednocześnie stworzymy co najmniej 150 nowych miejsc pracy dla mieszkańców regionu. - mówi Robert Sobolewski, Prezes Zarządu HSF e-commerce.

Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu hsf e-commerce skontaktuj się z nami pod adresem:

[email protected]

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro