Reklama
Reklama

Własne "M" dla żołnierzy

Pięćdziesiąt pięć nowych mieszkań odebrała w czwartek Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Własne "M" ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania do zawodowej armii. Do końca 2010 tego roku dla żołnierzy wybudowanych zostanie w Poznaniu około 640 mieszkań.

W czwartek w ręce Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przeszło kolejnych 55 nowych mieszkań. Tylko w tym roku podobnych powstało już 137, głównie na Strzeszynie. Już wprowadzili się do nich żołnierze ze swoimi rodzinami. Do końca 2010 tego roku wojsko chce kupić łącznie około 640 mieszkań.

Nowy blok znajduje się przy ulicy Smardzewskiej 16, sąsiaduje z osiedlem Kopernika. Mieszkania mają powierzchnię od 37 do 67 metrów kwadratowych. WAM zapłaciła za nie po 6 tysięcy trzysta złotych za metr kwadratowy. Mają jeden, dwa lub trzy pokoje, łazienkę i aneks kuchenny.

Jesienią przyszłego roku prawdopodobnie wejdzie w życie nowelizacja ustawy, która znacznie rozszerzy grupę tych, którzy mogą ubiegać się o własne mieszkanie. Na razie przysługuje ono pełniącym służbę stałą. Po nowelizacji o własne "M" wnioskować będą mogli także pełniący służbę terminową.

Mieszkania mają zachęcić młodych ludzi do wstępowania do wojska. Jak zapewnia dyrektor Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, od złożenia wniosku do otrzymania mieszkania mija zazwyczaj nie więcej niż trzy miesiące.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro