Reklama

W piątek odsłonią pomnik Smolenia. Kilka godzin utrudnień w ruchu

fot. UMP

Rzeźba upamiętniająca artystę kabaretowego Bohdana Smolenia stanie na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki.

Wydarzenie na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki rozpocznie się w piątek o godz. 21.30. Odsłonięcie pomnika ma nastąpić poprzez... podpalenie. Akcja spowoduje utrudnienia w ruchu w godzinach od 19:30 do 24:00. Zamknięta zostanie ul. Strzałowa (od ul. Ogrodowej do ul. Rybaki) i fragment ul. Rybaki (od ul. Strzałowej do ul. Kwiatowej). Jednocześnie na zamkniętych odcinkach ulic obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Objazd zamkniętych odcinków poprowadzono ul. Ogrodową, Ratajczaka, Kościuszki, Krakowską, Łąkową i Kwiatową - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Projekt pomnika przygotował Piotr Socha z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pomnik przedstawia Smolenia siedzącego na krześle przy stole. Obok stołu pojawi się także puste krzesło, na którym będzie można usiąść. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krzysztof Deszczyński, wieloletni współpracownik i przyjaciel Bohdana Smolenia, a także organizator zbiórki pieniędzy na budowę pomnika.

Spektakularne odsłonięcie poprzedzi "Poznań Comedy Show". Na scenie zobaczymy m.in. Krzysztofa Daukszewicza, Grupę MoCarta, Kabaret Czesuaf czy Klub Szyderców BIS. Na skwerze zapłoną flary odpalone przez kibiców Lecha Poznań, wystąpi także Teatr Ognia Bohema. Punktem kulminacyjnym będzie podpalenie materiału owijającego pomnik Bohdana Smolenia - informują miejscy urzędnicy.

Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 roku po ciężkiej chorobie. Legenda polskiego kabaretu, członek kabaretu Tey, założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia działającej w podmosińskim Baranówku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro