Reklama
Reklama

Pożar na terenie odlewni żeliwa: dym widoczny z kilkunastu kilometrów

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- Pożar odlewni żeliwa w Lesznie, dym widoczny w okolicach Buku - napisał Czytelnik. Do pożaru doszło około godziny 20.00 w miejscowości Dobramyśl na terenie gminy Osieczna w powiecie leszczyńskim. Na miejsce jadą zastępy straży pożarnej z regionu. Nie mamy w tej chwili informacji o osobach poszkodowanych.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Jak informuje portal elka.pl, pożar zauważył jeden z kierowców przejeżdżających w pobliżu zakładu. Zatrzymał się i poinformował o dymie mieszkańca sąsiedniej posesji. Ten natomiast poinformował służby i właścicieli, z którymi próbował jeszcze ratować maszyny z hali. Niestety na ratunek było za późno - ogień błyskawicznie objął pomieszczenie. Mieszkaniec sugeruje, że ogień pojawił się w lakierni.

Na miejscu jest kilkanaście zastępów strażaków.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 350 zgłoszeń
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
7.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro