Reklama
Reklama

Allegro stawia na własne automaty paczkowe. Pierwszy stanął w Poznaniu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Do końca roku ma ich być 1500.

Od miesięcy mówiono o tym, że Allegro będzie inwestować we własną sieć automatów paczkowych, które mogłyby stać się konkurencją dla paczkomatów InPostu. Dziś powstała w Poznaniu firma ogłosiła, że montaż jej własnych automatów już się rozpoczął. Cztery pierwsze maszyny zamontowano w Poznaniu i Warszawie, a jeszcze w tym roku ma ich być 1500. W naszym mieście pojawił się jeden automat - stanął na terenie kompleksu Nowy Rynek, a więc przy nowej siedzibie Allegro.

Największa platforma zakupowa w Polsce liczy, że już jesienią zagęszczenie automatów będzie tak duże, że opcja dostawy do nich będzie mogła znaleźć się wśród możliwości dostawy na Allegro.pl. - Własna sieć automatów paczkowych skróci czas dostawy, zwiększy wygodę oraz poprawi doświadczenie zakupowe na Allegro - zaznacza platforma.

Wyróżnikiem automatów Allegro ma być ich ekologiczność. - Nasze automaty paczkowe będą zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł i wyposażone w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić. Kluczowe są dla nas także kwestie hałasu i estetyki. Tam, gdzie to możliwe, przednia strona maszyny będzie pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 metrów kwadratowych. Będziemy także, z lokalnymi władzami, poszukiwali lokalizacji, w których zainwestujemy w zielone ściany na budynkach. Tylko w tym roku stworzymy około 21 000 metrów kwadratowych zielonej przestrzeni, mówiąc bardziej obrazowo, to równowartość 3 boisk piłkarskich o standardzie FIFA. Ponadto przeprowadzimy szkolenia, aby podnosić jakość pracy kurierów oraz precyzyjnie oznaczymy miejsca rozładunku. Całkowicie zrezygnujemy z umieszczania reklam na automatach paczkowych - zaznacza Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro