Reklama
Reklama

Zniszczone chodniki w SPP: ZDM zapowiada naprawę

fot. ZDM
fot. ZDM

Zniszczone chodniki na Wildzie mają zostać naprawione.

Na kolejnych ulicach trawa wprowadzanie Strefy Płatnego Parkowania. W ostatnich dniach do naszej redakcji docierały informacje o "bublach", które pozostawili po sobie drogowcy. Chodzi o "rozsypane" chodniki, oznaczone już jako płatne miejsca parkingowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich uspokaja i zapewnia, że wszystko zostanie naprawione. - Podczas malowania i montowania nowego oznakowania, w ramach wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania, konieczne jest usunięcie samochodów z jezdni i chodników. Dopiero, gdy nie ma pojazdów widać jak duże zniszczenia powodują parkujące pojazdy na chodnikach. Na niektórych fragmentach traktów pieszych płyty są poprzestawiane, pokruszone i połamane - tłumaczą urzędnicy.

- Dlatego podczas wdrażania SPP na Wildzie prowadzona jest równolegle inwentaryzacja zniszczonych miejsc, by można było interwencyjnie przeprowadzić ich punktowe naprawy. Takie prace toczą się już na ul. Żupańskiego. W najbliższych tygodniach będą również prowadzone między innymi na ulicach: Kosińskiego, Kilińskiego, Fabrycznej czy Roboczej - dodaje ZDM.

Ponadto planowane są kompleksowe remonty całych chodników, mające ruszyć jesienią. Tak będzie np. na ul. Umińskiego, a prace zostaną sfinansowane środkami pozyskanymi z SPP. Kolejne miejsca mają być uzgodnione z Radą Osiedla Wilda.

ZDM przypomina ponadto, że zgodnie z prawem na chodniku nie mogą parkować pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro