Reklama

Zwierzyniecka zostanie przebudowana. Na Kaponierze rowerzyści znikną z jezdni

fot. PIM
fot. PIM

Będą zmiany na rondzie Kaponiera i ulicy Zwierzynieckiej.

- Poprawa bezpieczeństwa ruchu rowerowego i pieszego to główny cel tej inwestycji. Ul. Zwierzyniecka to ważny łącznik pomiędzy centrum a Jeżycami i pozostałą, zachodnią częścią miasta. Korzysta z niego wielu rowerzystów poruszających się m.in. ul. Św. Marcin i rondem Kaponiera. Budowa dwukierunkowej drogi rowerowej uzupełni ten układ komunikacyjny. W planach mamy również nasadzenia nowej zieleni - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Po zmianach rowerzyści nie będą już jechać jezdnią - zarówno na Zwierzynieckiej, jak i na rondzie Kaponiera, od strony ul. Św. Marcin. To wymagać będzie m.in. nowej sygnalizacji świetlnej na przejazdach rowerowych.

- Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się również wymianą nawierzchni jednego pasa jezdni ul. Zwierzynieckiej, budową zatoki autobusowej, regulacją ciągów komunikacji pieszej oraz przebudową zjazdów i wysp rozdzielających na ulicy. Skrzyżowanie ul. Zwierzynieckiej z ul. Mickiewicza zostanie wyniesione, dodatkowo wykonawca wraz z przedłużeniem wyspy stanowiącej peron przystanku tramwajowego wydzieli dodatkowe miejsce na azyl dla pieszych i rowerzystów. W ramach zaplanowanych prac zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa i powstanie kanał technologiczny. Na odcinku pomiędzy ulicami Mickiewicza i Gajową zaprojektowano nasadzenia drzew, zieleń niską i małą architekturę. W ramach całej inwestycji poprawi się czytelność organizacji ruchu za sprawą nowego oznakowania poziomego - zapowiada spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę prac. Oferty można składać do 30 czerwca, a po podpisaniu umowy zwycięzca będzie miał 150 dni na realizację inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro