Seroczyński zdyskwalifikowany

Adam Seroczyński z Posnanii Poznań został zdyskwalifikowany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski z powodu stosowania dopingu. Tym samym zawodnik pozbawiony został IV miejsca w kajakowym wyścigu K2 na 1000 m na olimpiadzie w Pekinie.

Decyzję o dyskwalifikacji podjęła w Lozannie Komisja Dyscyplinarna MKOl. Przypomnijmy, że w organizmie kajakarza wykryto zabroniony clenbuterol, a jego obecność potwierdziły badania zarówno próbki A, jak i B.

34-letni Seroczyński trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. Największy sukces odniósł w Sydney, gdzie startując w czwórce kajakowej zdobył brązowy medal. W 2007 roku był, wspólnie z Kujawskim, wicemistrzem świata w K2.