Reklama
Reklama

Premier o elektrowni atomowej w naszym regionie: to jedna z trzech możliwych lokalizacji

fot. Autorstwa Stefan Kühn - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94202
fot. Autorstwa Stefan Kühn - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94202

Coraz głośniej o powstaniu w Wielkopolsce elektrowni atomowej.

We wtorek na wschodzie naszego regionu pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty w Turku pytano go m.in. o kwestie energetyki i możliwość budowy elektrowni atomowej (a właściwie elektrowni jądrowej) w Pątnowie, położonym na północ od Konina. Obecnie w tym rejonie istnieje elektrownia zasilana węglem brunatnym.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

- Są trzy miejsca analizowane. Ze względu na prace analityczne, które się toczą, nie zapadły jeszcze żadne decyzje, ale mogę potwierdzić, że także to miejsce jest rozważane w przypadku konsensusu merytorycznego, politycznego i społecznego, i może rzeczywiście być wybrane. Ale jeszcze pewne warunki muszą zostać spełnione, żeby taka decyzja została podjęta - powiedział premier Morawiecki, cytowany przez przegladkoninski.pl.

W listopadzie 2020 roku rząd opublikował wyniki badania opinii społecznej. Wynika z niego, że 57 proc. Polaków popiera budowę elektrowni atomowej w naszym kraju. Pierwszy blok nie ruszy jednak w perspektywie najbliższych dziesięciu lat - kilka miesięcy temu mówiło się o roku 2033.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro