Reklama

W poszukiwaniu gotówki niszczą biletomaty. 4 zostały zdemontowane, a w innych zapłacimy tylko kartą

fot. ZTM
fot. ZTM

Ustawione na ulicach Poznania biletomaty padają ofiarą bandytów.

Jak tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego, z tego powodu trzeba było zdemontować urządzenia w następujących lokalizacjach: al. Solidarności (przy pętli tramwajowej Połabska), ul. Stróżyńskiego (przystanek autobusowy kierunek centrum), Morasko/Radojewo (skrzyżowanie Łopianowa/ Naramowicka) oraz na ul. Światopełka (przystanek autobusowy - kierunek ul. Dymka).

- O terminie ponownego uruchomienia tych automatów biletowych będziemy informować na bieżąco. Już wcześniej z powodu uszkodzeń zdemontowano także biletomat znajdujący się na pętli tramwajowej Miłostowo przy ul. Warszawskiej oraz na ul. Murawa w rejonie ul. Słowiańskiej - podkreślają urzędnicy. Przypominają również o możliwości doładowania karty PEKA przez internet. Ponadto bilety można nabywać za pośrednictwem kilku aplikacji mobilnych.

Co ważne, kolejne biletomaty, które również są dewastowane, stracą opcję zapłaty gotówką. W przypadku operatora Mera Serwis doszło do tego już we wtorek. - Operator Mennica rozpoczął proces wyłączania obsługi gotówki w swoich biletomatach, automaty będą sukcesywnie do najbliższego piątku tj. do dnia 11.06.2021 r. przełączane w tryb braku obsługi gotówki - informuje ZTM.

Wandale niszczą automaty w poszukiwaniu znajdującej się w nich gotówki. Wyłączenie tej opcji płatności ma zniechęcić ich do tych czynów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro