Reklama

Adrian Lis podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań. "Miałem inne oferty"

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Adrian Lis zostaje w Warcie Poznań.

29-letni bramkarz jest związany z Zielonymi od 2005 roku, wliczając w to przerwy na występy w Polonii Warszawa i Polonii Środa Wielkopolska. W 2017 roku wrócił na Drogę Dębińską i od tego momentu jest podstawowym golkiperem, tak było też na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

Po zakończeniu sezonu wydawało się, że losy Lisa i Warty mogą się rozejść. Ostatecznie strony doszły jednak do porozumienia. Nowa umowa jest ważna do czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

- Cieszymy się, że Adrian podpisał z nami dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. To piłkarz, który był bardzo ważną postacią dla Warty Poznań w ostatnich latach, zarówno w I lidze, jak i w Ekstraklasie. Jesteśmy zadowoleni, że będzie kontynuował swoją przygodę wspólnie z nami. Adrian ma dla nas dużą wartość i na boisku, i w szatni. W Ekstraklasie był jednym z wyróżniających się bramkarzy i przedłużając umowę z nim mamy już zabezpieczoną tę pozycję - powiedział Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

- Bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu, bo jestem związany z Wartą Poznań od kilkunastu lat, mieszkam tu z rodziną i zależało mi na tym, by nadal reprezentować barwy Klubu. Mamy za sobą dobry sezon jako zespół i ja też mogę być zadowolony. Poza tym nadal będziemy grali w Ekstraklasie, co było decydującym czynnikiem. Nie jest tajemnicą, że miałem inne oferty i mocno się nad nimi zastanawialiśmy wspólnie z rodziną, ale ostatecznie wybrałem propozycję Warty i zostaję w Poznaniu. To Klub, który ma szczególne miejsce w moim sercu, wokół Warty dzieje się teraz wiele dobrego i można się z tego tylko cieszyć - komentował Lis.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro