Reklama

Netflix z kolejnymi "tęczowymi" muralami w Poznaniu

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na budynkach przy ulicach Dąbrowskiego i Garbary pojawiły się murale reklamujące serial "Sex education".

Mural to tym razem przede wszystkim tekst - "Grupa licealistów próbuje odkryć siebie i to, czego naprawdę pragną". Niżej napisano "Nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQIA+". Na dole ściany pojawiła się tęcza.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

O muralu zrobiło się głośno za sprawą Arka Kluka, aktywisty LGBT+, który w mediach społecznościowych napisał, że takim muralem "Netflix zmienia rzeczywistość". Dlaczego mural pojawił się właśnie teraz? Czerwiec to "Pride Month" społeczności LGBT+, a więc miesiąc dumy. "Sex Education" to natomiast popularny serial, który można zobaczyć na platformie Netflix opowiadający o perypetiach nastolatków związanych z seksualnością.

To kolejny "tęczowy" mural, który pojawił się za sprawą Netflixa na ścianie budynku przy Dąbrowskiego. W 2018 roku tęcza reklamowała tu serial "Orange is the new black". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro