Poniedziałkowy chaos w punkcie szczepień na MTP: "opóźnienia na 3 godziny, ludzie mdleją"

fot. Czytelnik

To nie był dobry poniedziałek dla osób szczepiących się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W poniedziałek do naszej redakcji przyszło kilka wiadomości w tej sprawie, ale niestety nie udało nam się tego dnia skontaktować z pracownikami punktu szczepień. - Sytuacja kryzysowa na MTP, kolejki do szczepienia - napisał jeden z Czytelników. - Gdzie można zgłosić bałagan w MTP - opóźnienie szczepień ponad 3 godziny! Robi się 10 kolejek ludzi, ochrona nie panuje, ludzie mdleją - pytał kolejny.

- A gdzie informacja o "armagedonie" w punkcie szczepień na targach: o godz. 14 ok. 1000 ludzi na zewnątrz bez odstępu, maseczki mieli nieliczni, w słońcu, kilka godzin stania, zarażenie wirusem 100%, chyba rzeczywiście Bóg istnieje, bo pokarał brakiem rozumu "organizatorów". Jak to zobaczyłem (63 lata), zrezygnowałem ze szczepienia, widziałem starsze Panie jak szły w kierunku punktu szczepień, ledwo żywe, a co dopiero później, kto odpowie za śmierć "Bogu ducha winnych ludzi"? - pyta Grzegorz.

Jedną wiadomość o kolejkach do punktu otrzymaliśmy także we wtorek. - W punkcie szczepień na targach masakra. Kolejki jak za komuny. Telefonów nie odbierają. Wiadomo coś, dlaczego? Dotąd było tam sprawnie i szybko - pisze Renata.

Dziś, podobnie jak w poniedziałek, nie udało nam się uzyskać informacji w tej sprawie od pracowników punktu szczepień na MTP (w poniedziałek rzecznik był na urlopie, a we wtorek ani rzecznik ani dyrektor nie odbierali telefonu). Udało nam się natomiast porozmawiać z pracownikiem wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Rzeczywiście w poniedziałek na terenie punktu szczepień na MTP były pewne zawirowania organizacyjne - mówi nam Mikołaj Woźniak z NFZ. - Rano pojawiło się tam w pracy mniej osób niż zakładano, dlatego wystąpiły opóźnienia w szczepieniach - dodaje.

Zdaniem Woźniaka sytuację udało się opanować i ostatecznie w późniejszych godzinach szczepienia odbywały się zgodnie z planem. - W tym kryzysowym momencie, gdy ludzie czekali na zewnątrz, wyszli do nich wolontariusze z wodą. Osobom, które nie mogły czekać na szczepienie, proponowano inny termin podania szczepionki - zapewnia.

Z relacji Woźniaka wynika, że we wtorek na terenie MTP nie ma już żadnych opóźnień i punkt działa zgodnie z planem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro