Reklama
Reklama

Pod Poznaniem trwa rozbudowa fabryki. Będą nowe miejsca pracy

fot. kleszczewo.pl

Chodzi o fabrykę Aluplast w Nagradowicach.

Jak informuje Gmina Kleszczewo, 28 maja symboliczne wbicie łopaty zapoczątkowało drugi etap inwestycji. W ramach prac powstanie hala produkcyjna, mieszalnia surowca i pomieszczenia techniczne, które łącznie będą mieć około 20 tysięcy metrów kwadratowych. - To niezwykle ważny etap całej inwestycji, gdyż nowa hala przewiduje możliwość instalacji wewnątrz nawet do 50 linii do produkcji profili okiennych z PVC. Dodatkowo na terenie fabryki powstanie też stacja wysokich napięć, co pozwoli zabezpieczyć się pod kątem ciągłości energetycznej - tłumaczą urzędnicy. Po ukończeniu robót moce produkcyjne firmy zwiększą się dwukrotnie.

Pierwszy etap inwestycji zakończył się w 2019 roku. Wówczas powstała hala magazynowa, a także place i drogi wewnętrzne. Kompleks powstaje przy ulicy Profilowej w Nagradowicach na obszarze 15 hektarów, a koszt inwestycji szacuje się na 140 mln złotych.

Dziś firma zatrudnia około 560 osób. Po zakończeniu budowy zatrudnienie ma tu wzrosnąć nawet do 800 osób. Rekrutacja cały czas trwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW aktualizuje ostrzeżenia. Gdzie jeszcze może być niebezpiecznie?
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro