Reklama
Reklama

Wiceminister zdrowia: eksperci wieszczą czwartą falę

fot. By Ministerstwo Zdrowia - https://web.archive.org/web/20200301153354/https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87595264

Choć pandemia jest w odwrocie, politycy nadal przestrzegają przed koronawirusem.

Takie stanowisko prezentuje m.in. Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia na antenie Radia Zet mówił m.in. o swoim zaniepokojeniu, spowodowanym spadkiem zainteresowania szczepieniami. - My już nie wierzymy, że epidemia może wrócić, a niestety wszyscy eksperci, z którymi się kontaktujemy wieszczą to, że jednak na jesieni właśnie z tej grupy osób, które są niezaszczepione, będzie rekrutowała się nowa, kolejna fala - powiedział członek rządu. Wyraził również nadzieję, że liczba zachorowań nie będzie tak wysoka jak kilka miesięcy temu, ale To zależy od tego, ile osób w wakacje się zaszczepi".

Kraska zapowiedział ponadto stworzenie dużych punktów szczepień przy okazji różnego rodzaju imprez masowych. Z kolei pytany o kolejne luzowanie obostrzeń zaznaczył, że będzie to zależeć m.in. od liczby zakażeń po minionym, długim weekendzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro