Reklama

W Poznaniu powstał nowy wybieg dla psów

fot. UMP
fot. UMP

Właściciele czworonogów i ich ulubieńcy zyskali nowe miejsce do spędzania czasu.

W poniedziałek oficjalnie otwarto wybieg dla psów przy ul. Jawornickiej. Cały teren, wraz z zielenią, liczy 4 tys. mkw.

- Cieszę się, że możemy spotkać się w tak miłych okolicznościach, przy okazji ukończenia niedużej, lecz ważnej inwestycji miejskiej, jaką jest kolejny wybieg dla psów. Dziękuję Zarządowi Zieleni Miejskiej za realizację tego przedsięwzięcia, a radnemu Tomaszowi Stachowiakowi za to, że zabiegał w imieniu społeczności lokalnej o zagospodarowanie tego terenu. Mam nadzieję, że zadowoleni będą zarówno właściciele zwierząt, jak i nasi czworonożni przyjaciele. W Poznaniu mamy coraz więcej wybiegów dla psów - jest ich już kilkanaście, a będą powstawać kolejne. Jeszcze w tym roku do użytku oddane zostanie także nowe schronisko dla zwierząt. Do tego dochodzą działania ekopatrolu i innych jednostek miejskich. Te wszystkie działania wpisują się w politykę Miasta przyjaznego dla zwierząt - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wybieg jest ogrodzony. W dwóch miejscach pojawiła się piaszczysta nawierzchnia, rozdzielona "pasem zieleni". Ustawiono też tzw. małą architekturę i miski na wodę dla psów.

Obiekt kosztował 260 tys. zł. W ramach prac konieczne było m.in. ekshumowanie szczątków ciał z położonego w sąsiedztwie dawnego cmentarza ewangelickiego. Wybieg był inicjatywą radnego Tomasza Stachowiaka, który złożył projekt odpowiedniej poprawki do budżetu miasta.

W sumie na terenie Poznania istnieje już 14 podobnych wybiegów, zlokalizowanych przy ul. Jawornickiej, w parkach im. Jana Pawła II, Kasprowicza, Rataje, Heweliusza, na os. Chrobrego, os. Polanka, os. Oświecenia, os. Orła Białego, a także na terenach przy ul. Piaśnickiej i ul. Jasna Rola, jeziorze Rusałka, ul. Browarnej oraz polance w Lasku Marcelińskim).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro