Reklama
Reklama

Justyna Socha wykorzystała wizerunek zmarłego do promowania zbiórki funduszy. Teraz przeprasza

Justyna Socha | fot. STOP NOP / FB
Justyna Socha | fot. STOP NOP / FB

O liderce Stowarzyszenia STOP NOP znowu jest głośno. Facebook zawiesił jej konto.

Chodzi o wpis, jaki Socha umieściła na Facebooku kilka dni temu. Podała imię i nazwisko Krzysztofa z Pomorza, który miał jej zdaniem umrzeć we śnie "4 dni po zastrzyku". Równocześnie zachęcała do zbiórki pieniędzy na pomoc prawną w przypadku "śmierci po zastrzykach". W komentarzach pod wpisem Sochy, która udostępniła post liceum, do którego chodził zmarły Krzysztof, odezwała się matka nastolatka, która zażądała usunięcia postu liderki STOP NOP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po godzinie 13.00 Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wydało oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

Przepraszam rodzinę Krzysztofa (tu pada nazwisko - przyp.red.) jeśli uraziłam ich uczucia w tym trudnym dla nich czasie po śmierci bliskiej osoby.

Jakie są fakty?

Jako dziennikarka uzyskałam informację o śmierci chłopaka kilka dni po przyjęciu preparatu Pfizer Comirnaty. To tzw. niepożądany odczyn poszczepienny NOP (związek czasowy). Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia odczynu lub nawet podejrzenia oczynu w ciągu 24 godzin przez lekarza to wykroczenie lub przestępstwo zależnie od charakteru NOP. Opublikowałam w mediach społecznościowych informację dodając w opisie link do zbiórki na pomoc prawną dla rodzin w podobnej sytuacji. Prokuratura już prowadzi przesłuchania lub otrzymała zawiadomienia w kilkunastu sprawach, gdzie w większości przypadków szczepienie wykonano pod presją: śmierć 21 - letniej studentki medycyny (szantaż brakiem możliwości udziału w zajęciach w szpitalu), 32 - letni żołnierz z zakrzepicą w ciężkim stanie (brak możliwości udziału w szkoleniach i misjach), śmierć 35 - letniej pacjentki (odmowa wykonywania dializ), zgony podopiecznych domów opieki społecznej, gdzie podrobiono podpis pod zgodą opiekuna prawnego lub szczepiono wbrew odmowie zgody.

Opis zbiórki https://pomagam.pl/yghdww wyjaśnia moje intencje:

"Od 10 lat wspieramy jako STOP NOP rodziny osób, które doświadczyły niepożądanych odczynów poszczepiennych. W dobie masowych szczepień ta sprawa stała się najważniejszą. Nie jest znana pełna lista działań niepożądanych, a mimo to wywiera się na kolejnych grupach społecznych ogromną presję nielegalnie uzależniając od tej procedury np. możliwość wykonywania pracy, czy podróżowania, co ma być kontrolowane certyfikatami medycznymi.

Niezwykle ważnym stało się skrupulatne wyjaśnienie każdego przypadku śmierci, szczególnie w bliskim związku czasowym ze szczepieniem.

Chcemy pomóc każdej osobie, która się do nas zgłosi. Zebrane środki przeznaczymy na koszty profesjonalnej pomocy adwokackiej.

UWAGA!

Jeśli twój bliski zmarł tuż po szczepieniu, natychmiast musi zostać zawiadomiona prokuratura, wykonana sekcja (która być wykonana w zakładzie medycyny sądowej, nie w szpitalu jeśli do zgonu doszło w szpitalu) oraz zabezpieczona szczepionka, którą otrzymał."

Informuję również, że nie mogę obecnie spełnić prośby rodziny o usunięcie posta, ponieważ portal Facebook zawiesił moje konto na 30 dni.

Powyższych kwestii dotyczyć będzie V Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień, który odbędzie się 12.06.2021 o godz. 13:00 w Warszawie. www.stopnop.com.pl/vprotest Szczególnie ważnych gdy warunkowo dopuszczony preparat ma być podawany polskim dzieciom.

Justyna Socha

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro