CHI 4Foulee na Hipodromie Wola: Wojciech Wojcianiec najlepszy w Grand Prix

Zakończyła się impreza CHI 4Foulee na Hipodromie Wola w Poznaniu.

W niedzielę jej najważniejszym elementem był Konkurs Grand Prix, o puchar Prezydenta Miasta Poznania i nagrody mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Przyciągnął on prawie 40 zawodników z 20 krajów świata.

Najlepszy okazał się aktualny mistrz kraju Wojciech Wojcianiec na Chintablue. W finale ta para zaliczyła najszybszy i bezbłędny przejazd. Po raz pierwszy w historii tej czterogwiazdkowej imprezy w najważniejszych zmaganiach zwyciężył reprezentant Polski.

- Jestem przeszczęśliwy. Chintablue lubi tutaj skakać. Rywalizacja była dość trudna, a parkur wymagający. Jechałem na początku rozgrywki i trochę wyśrubowałem czas, co spowodowało, że inni podejmowali ryzyko i popełniali błędy. W przejeździe podstawowym miałem sporo szczęścia na rowie z wodą, ale Chintablue uratował sytuację. Co roku przyjeżdżają tu bardzo mocni zawodnicy i wszyscy walczą do samego końca - powiedział zwycięzca.

Na miejscu drugim, z czasem gorszym o 1,28 sekundy, uplasował się reprezentant Austrii Christoph Obernauer na 10-letnim Kleons Cocario. Trzecie miejsce zajął Kamil Grzelczyk na debiutującym w konkursie takiej rangi koniu Mister Dr Heigl.

Najlepszym koniem polskiej hodowli całej imprezy został 14 letni Winchester (Qulester x Nobody, hod. SK Prudnik) dosiadany przez Darię Kobiernik. Tytuł najlepszego konia rasy hanowerskiej otrzymał Carlson 93 dosiadany przez Viggo Bjoerklunda ze Szwecji.

Komplet wyników całej imprezy można znaleźć tutaj.