Reklama
Reklama

Kajakarstwo: sukcesy Polaków na mistrzostwach Europy

fot. Beata Kubica, WZKaj

Tor Regatowy Malta był areną mistrzostw Europy w kajakarstwie i parakajakarstwie.

W finałowym wyścigu K-2 na 1000 metrów trzecie miejsce zajęły Martyna Klatt (Energetyk Poznań) i Sandra Ostrowska. - Nie spodziewałyśmy się, że możemy stanąć na podium, ale od pewnego czasu pływamy razem i dobrze to nam wychodzi - komentowała Ostrowska. Zwyciężyły reprezentantki Węgier (Tamara Csipes i Erika Medveczky) przed Hiszpankami (Laia Pelachs i Begona Lazkano).

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Sobota przyniosła naszej reprezentacji 3 medale. W finałowym wyścigu kobiecych dwójek na 500 metrów rozstrzygnąć rywalizację pomógł fotofinisz. Ostatecznie srebro zdobyły Karolina Naja (Posnania Posnań) i Anna Puławska, które wyprzedziły dwa inne teamy na ostatnich metrach.

Brązowy medal w wyścigu na 200 metrów zdobyła Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz. Po krążek z tego samego kruszcu w konkurencji KL3 200m (parakajakarstwo) sięgnęła Katarzyna Kozikowska.

Niedziela to już złoto Doroty Borowskiej, najlepszej w kategorii C1 na 200 metrów. Srebrne medale zdobyli Arsena Śliwiński i Michał Łubniewski (C2, 200 metrów) oraz Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto (K2, 200 metrów).

Komplet wszystkich wyników można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro