Reklama
Reklama

Brak porozumienia na Konferencji Klimatycznej?

Konferencja Klimatyczna trwa, niestety mało prawdopodobne jest, że w jej trakcie dojdzie do porozumienia w sprawie emisji CO2 do atmosfery. Możliwe jest natomiast, że przyjęte zostaną ustalenia, które zapoczątkują funkcjonowanie Funduszu Adaptacyjnego.

Jak przyznał De Boer - Sekretarz Konwencji, ministrowie środowiska, którzy będą obradować11 grudnia, skupią się przede wszystkim na zagadnieniach związanych ze ścisłą współpracą na rzecz klimatu i na źródłach jej finansowania.

Obradujący napotykają na problemy. Występują one np. w dyskusji na temat Funduszu Adaptacyjnego, który miałby pomagać najuboższym krajom przystosować się do zmian klimatycznych. Jeśli konkretne decyzje nie zapadną w Poznaniu, najprawdopodobniej ministrowie będą nad tym debatować w przyszłym roku w Kopenhadze.

Do zakończenia COP-14 zostały 2 dni. Dziś do Poznania zjeżdżają najważniejsze osobistości. Wśród nich miał się znaleźć Arnold Schwarzenegger. Niestety, gubernator stanu Kalifornia, ostatecznie nie pojawi się na poznańskiej Konferencji. Przekazał natomiast obradującym swoje przesłanie, w którym podkreśla, jak ważna jest walka o ochronę klimatu.

W Poznaniu na pewno pojawią się były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych - Al Gore, sekretarz generalny ONZ -Ban Ki-Moon, prezes Bianca Jagger Human Rights Foundation oraz członkini Rady Zarządzającej amerykańskiej Amnesty International - Bianca Jagger, premier Szwecji - Fredrik Reinfeldt oraz prezydent Polski - Lech Kaczyński. Obrady najwyższego szczebla rozpoczynają się w czwartek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro