Reklama
Reklama

Mikołaj na oddziale...

Na Świętego Mikołaja co roku czekają wszystkie dzieci. Studenci Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania zadbali o to, aby pojawił się on także w poznańskich szpitalach, w których leżą najmłodsi pacjenci.

6 grudnia w Dzień Świętego Mikołaja, oddziały poznańskich szpitali dziecięcych, przy ulicach Krysiewicza i Szpitalnej, odwiedzili studenci, którzy w ramach akcji charytatywnej przekazali małym pacjentom słodycze i prezenty.

Wolontariusze przebrani za renifery i skrzaty-pomocników Mikołaja odwiedzili kilkanaście oddziałów, docierając w ten sposób do ponad 250 dzieci. Przez kilka godzin młodzi ludzie czytali maluchom baśnie i bawili się z nimi, sprawiając, że na twarze chorych dzieci powracały uśmiechy.

"Chcieliśmy sprawiać by ten dzień był radosny dla wszystkich dzieci, także tych, dla których codzienność oznacza pełną bólu walkę z chorobą"- mówi Damian Dubina jeden z organizatorów sobotniej akcji, "w cywilu" student socjologii Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania.

Mikołajki na oddziale zostały w całości zorganizowane przez członków samorządu WSKiZ. Młodzi ludzie już od ponad miesiąca przygotowywali się do tego wydarzenia. Studenci obiecują, że nie poprzestaną na tej akcji, bardzo zależy im, by tego typu inicjatywy mogły być przeprowadzane nie tylko "od święta". Taka wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich małych pacjentów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro