Reklama

Przewoził narkotyki i sam był po narkotykach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Policjanci z Wągrowca zatrzymali 21-latka.

W nocy z 30 na 31 maja tamtejsi funkcjonariusze, którzy patrolowali akurat ulice miasta, zatrzymali do kontroli mazdę, którą poruszał się młody mężczyzna. Zachowanie mężczyzny wzbudzało podejrzenie co do jego stanu psycho-fizycznego.

- W związku z podejrzeniem, że mógł kierować pojazdem znajdując się pod wpływem działania środków odurzających, lub psychoaktywnych, został poddanym testom. Szybko okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się amfetamina i marihuana - wyjaśnił mł. asp. Dominik Zieliński.

- Kierowanie pod wpływem narkotyków traktowane jest tak samo jak kierowanie pod wpływem alkoholu. Aby ustalić stężenie narkotyku w organizmie, została pobrana krew do badań. Podczas sprawdzenia pojazdu okazało się, że mężczyzna przewoził woreczki z białą substancją. Łącznie zabezpieczono 30 gramów amfetaminy - dodał rzecznik wągrowieckiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a także kierowania pojazdem znajdując się pod ich wpływem. Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, lub środka działającego podobnie do alkoholu, zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywną od 5 tysięcy złotych i zakazem prowadzenia pojazdów. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro