Reklama
Reklama

Bilety MPK jednak droższe?

Obiecywano, że w przyszłym roku bilety na komunikację miejską jednak nie podrożeją. Niestety, może się okazać, że od kwietnia za bilety zapłacimy więcej niż dotychczas.

Wczorajsza sesja Rady Miasta zakończyła się podjęciem kilku ważnych decyzji. Wczoraj już informowaliśmy, że radni podjęli decyzję o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących spalarni śmieci. Jak wynika z naszej wczorajszej sondy, większość poznaniaków zgadza się na powstanie takiego zakładu.

Radni zdecydowali też o przyznaniu specjalnych stypendiów studentomz Gruzji.Młodzi i zdolni obywatele tego kraju, którzy wyrażą chęć przyjazdu na studią do Poznania, będą mogli spędzić rok w naszym mieście. Dostaną na to funduszeod miasta. Pierwsi studenci mają przyjechać do Poznania już w przyszłym roku akademickim.

Sprawą, która najbardziej może zdziwić poznaniaków jest fakt, iż od przyszłego roku będziemy prawdopodobnie musieli zapłacić więcej za bilety MPK. Biletyw obecnej cenie są i tak jednymi z najdroższychw kraju.Ewentualne podwyżki, które miałyby wejść w życie w kwietniu, spowodowane są 16-milionową dziurąw budżecie MPK (zbyt małe dochody z biletów, zbyt duże wydatki na paliwo i energię). Radni dołożyli brakującą kwotę do planu finansowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, chcą jednak podnieść ceny biletów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro