Reklama
Reklama

Przebudowa ronda Rataje: przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu

fot. PIM

Prace postępują tu zgodnie z planem.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ramach przebudowy ronda zmieniła się już ulica Jana Pawła II. - Odcinek między rondem a ul. Kórnicką ma już wymienione torowisko tramwajowe z siecią trakcyjną oraz nową jezdnię. Ulica zyskała też wygodne chodniki i drogę rowerową - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jeszcze w tym tygodniu piesi i rowerzyści zyskają dostęp do przejścia i przejazdu przez ulicę Jana Pawła II na wysokości Kórnickiej.

- Wykonano także przejazd przez torowisko tramwajowe i nawierzchnię północnej części ronda, od ul. Jana Pawła II. Analogiczne prace trwają aktualnie od strony ul. Zamenhofa, podczas których należy korzystać z tymczasowego przejazdu przesuniętego w stronę Starołęki - zaznaczają PIM.

Zmiany zaszły też na ulicy Krzywoustego. Wymalowano tu oznakowanie poziome, ale kierowcy muszą się stosować do oznakowania pionowego. - Zgodnie z nim, na ul. Krzywoustego od autostrady A2, z wewnętrznego pasa można jechać prosto i skręcić w lewo (przy stałej organizacji ruchu będzie można jechać tylko w lewo). Drugi pas służy do jazdy prosto oraz w prawo.

Kolejna zmiana organizacji ruch zajdzie tu w nocy z 6 na 7 czerwca. Niemożliwy będzie przejazd przez pas rozdziału na ulicy Piłsudskiego. - Oznacza to, że wyjeżdżający z osiedla Jagiellońskiego będą mogli skręcić tylko w prawo, nie będzie opcji skrętu w lewo, tak jak do tej pory. Zmiana jest konieczna z uwagi na trwające tam prace budowlane.

Równocześnie PIM apelują do kierowców o ostrożność w rejonie ronda. Właśnie zamontowano przy nim tablice z wizerunkiem pracowników budowy. Niestety ale auta przekraczające prędkość i wymuszające pierwszeństwo są dla nich zagrożeniem. - A pracownicy chcą cali i zdrowi wrócić do swoich rodzin - wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie prace na rondzie mają się zakończyć za rok.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro